Reklama

Recenzja Softonic

Odtwarzaj pliki WMA i WMV na komputerze Mac

Flip4Mac to darmowy program, dzięki któremu bez problemu otworzysz pliki WMA i WMV na Mac. Program pozwoli uruchomić je bezpośrednio w przeglądarce www, a także w oddzielnym odtwarzaczu o nazwie Flip Player, dołączonym do Filp4Mac. Jeśli więc potrzebujesz otworzyć pliki Windows Media na komputerze firmy Apple, ściągnij prosty i skuteczny Flip4Mac.

Zwróć uwagę, iż ta wersja przeznaczona jest dla użytkowników systemów Lion i Mountain Lion. Jeśli używasz Leopard lub Snow Leopard, pobierz Flip4Mac 2.4.

Zainstalowanie Flip4Mac jest bardzo proste. Program pojawia się w preferencjach systemowych i nie wymaga więcej ingerencji ze strony użytkownika. Od tego momentu wszystkie pliki WMA i WMV będą odtwarzały się automatycznie w przeglądarce www lub w odtwarzaczu Flip Player.

Odtwarzacz Flip Player pełen jest ciekawych funkcji. Przede wszystkim pozwala kadrować, obracać i skracać filmy video. Pliki łatwo dają się także wyeksportować do programów iMovie lub Final Cut Pro, gdzie możesz poddać je dodatkowej obróbce. Inną interesującą opcją Flip Playera jest możliwość przyciemnienia ekranu wokół odtwarzanego filmu, dzięki czemu łatwiej skoncentrujesz się na tym, co oglądasz. Niestety wiele przydatnych funkcji dostępnych jest jedynie w płatnej wersji programu.

Flip4Mac instaluje także odpowiednie kodeki do WMA i WMV w programie QuickTime. Dlatego jeśli wolisz możesz używać do oglądania filmów właśnie tej aplikacji.

Najnowsza wersja Flip4Mac dostosowana jest do systemu OS X 10.7 Lion oraz 10.8 Mountain Lion. Jeśli masz starszy system, ściągnij Flip4Mac w wersji 2.4.4.

Warto też wiedzieć, iż Flip4Mac to program oficjalnie wspierany przez firmę Microsoft jako zamiennik Windows Media Player na komputerach Apple.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do artykułu na naszym blogu, w którym opisaliśmy szczegółowo najnowsze funkcje programu Flip4Mac 3.0 beta.

Zalety

  • Umożliwia edycję plików video
  • Ładny, estetyczny wygląd
  • Dostępne skróty klawiaturowe
  • Przyciemnienie ekranu wokół odtwarzanego filmu

Wady

  • Nie działa pod Snow Leopard
  • Nie ma możliwości nagrywania video
  • Zaawansowane funkcje jedynie w płatnej wersji

Program jest dostępny w innych językachOpinie użytkowników o Flip4Mac

Czy próbowałeś Flip4Mac? Bądź pierwszy zostawić swoją opinię!


Reklama

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Reklama

Przepisy dotyczące korzystania z tego oprogramowania różnią się w zależności od kraju. Nie zachęcamy do korzystania z tego programu ani nie akceptujemy go, jeśli narusza on prawo. Softonic może otrzymać wynagrodzienie, jeśli klikniesz lub kupisz produkty przedstawione tutaj.